“Coś na włosy”, “coś na paznokcie”…

“Coś na włosy”, “coś na paznokcie”…

Podejdźmy do tego tematu z innej strony i dowiedzmy się, jak działać. 

Nasze włosy, skóra i paznokcie stają się słabsze wtedy, gdy zaczyna brakować nam pewnych składników. Organizm to mądry twór, który przy pewnych niedoborach, sam zaczyna logistycznie organizować lokalizację dla składników odżywczych.

Najważniejszymi organami w naszym ciele (tymi, które potrzebują podobnych składników) są przede wszystkim mózg i serce, oraz układ naczyniowo-sercowy i kostny. Potrzebują one dużo substancji do wytworzenia odpowiedniej ilości kolagenu. Przy niedoborach, wszystkie składniki które są dostarczane – “idą” właśnie tam.

Włosy, skóra i paznokcie – czy są ważne? Dla nas tak, jednak w ostatniej kolejności dla naszego organizmu. Dla kobiet są ozdobą, dla organizmu zewnętrzną ochroną i jej wytworami.
Jest to dla nas dobre, ponieważ widzimy po nich, że mamy zapotrzebowanie, czegoś nam brakuje, czegoś potrzebujemy. Tylko czego?

MSM – organiczna postać siarki.

Skóra : Przyczynia się do budowy zdrowej struktury włosów, skóry i paznokci. MSM blokuje niepożądane niszczenie kolagenu, poprawia giętkość tkanki i wspomaga naprawę uszkodzonej skóry. Przy dużej ilości tego składnika, skóra staje się bardziej miękka, elastyczna i gładka.

Włosy : MSM występuje w głównym białku keratyny jako aminokwas siarkowy, przez co jest niezbędny do budowy zdrowej struktury włosa.

Paznokcie : zbudowane są w 98% ze sztywnego białka o bardzo dużej zawartości siarki (keratyny). Wytwarzane jest przez komórki znajdujące się pod paznokciem. Dostarczając do organizmu MSM, dostarczamy mu głównego budulca naszych paznokci, przez co stają się twardsze.

CO POZA TYM?
Wspomnieć należy, że MSM należy łączyć z witaminą C. Dlaczego? Ponieważ witamina C wzmacnia efekty przyjmowania siarki. Jest jej nieodstającym towarzyszem, o którym często zapominamy. MSM poprawia jakość stawów, zmniejsza dolegliwości bólowe, hamuje procesy zapalne, regeneruje chrząstkę. Dodatkowo wspomaga pracę wątroby, poprawia procesy trawienne w naszym organizmie, poprawia stan układu odpornościowego i krążenia, pomaga także w procesie gojenia ran skórnych zmniejszając tym samym ryzyko występowania blizn, poprawia stan tkanki łącznej, ścięgien jak również mięśni.

KRZEM – JEST NIEZBĘDNY do produkcji kolagenu w organizmie przez nasze enzymy, przede wszystkim w kościach, chrząstkach, stawach i tkance łącznej. Najczęściej znajduje się też we włosach i skórze. (Ciekawostka : krzem wspomaga wchłanianie się ponad 70 pierwiastków do naszego organizmu!).

L-Prolina (aminokwas) – jest potrzebna to wytworzenia kolagenu, jednak musi być połączona z witaminą C. Prolina występuje przede wszystkim w ścięgnach stawowych i strukturach więzadeł. Odtwarza tam uszkodzony lub zniszczony kolagen.

L-Lizyna (aminokwas) – Wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, potrzebna jest do produkcji hormonów, przeciwciał, enzymów oraz naprawy tkanek.

Miedź – decyduje o sprężystości kolagenu, tworzy kolagen i elastynę. Gdy jest jej mało w naszym organizmie, mamy problem z wytwarzaniem pigmentu.

Cynk – to silny przeciwutleniacz. Gdy mamy go zbyt mało, borykamy się z wypadaniem włosów, łupieżem i powolnym gojeniem się ran.

Ok, wiemy już czym możemy sobie pomóc. Bierzemy suplementy i efektów brak. Dlaczego?

Po pierwsze musimy wiedzieć, co zażywamy i w jakiej postaci. Dobry suplement to naturalny suplement.
Nasz organizm widząc, że dostarczamy powyższe substancje, w pierwszej kolejności odbudowuje to, co jest niezbędne. Uszczelnia ściany krwionośne, zaopatruje serce, narządy, kości, stawy, więzadła.

Przy dużych niedoborach, aby dostrzec efekt na włosach, skórze i paznokciach, musimy uzbroić się w cierpliwość. W pierwszej kolejności musimy się odżywić od wewnątrz. Czym dłużej czekamy na efekty tym bardziej byliśmy niedożywieni i cały proces może trwać dłużej.

Najważniejsze powinno być dla nas zdrowie, a organizm na pewno odwdzięczy się nam za to pięknymi, mocnymi włosami i paznokciami, oraz gładką, miękką skórą.