WŁAŚCIWOŚCI SREBRA, O KTÓRYCH NIE MIELIŚCIE POJĘCIA !

Srebro znane było już w starożytności, gdzie używano go do celów leczniczych (gorące srebro kilkakrotnie wkładano do wody, aby później chory tę wodę wypił, albo robiono okłady z cienkich blaszek srebrnych na różnego rodzaju rany trudno gojące). W XIX wieku prowadzono badania na temat jego właściwości bakterio-, grzybo- i wirusobójczych. Do teraz wykryto ponad 600 ustrojów chorobotwórczych, z którymi poradziło sobie srebro koloidalne. Na ten temat została specjalnie wydana książka pt.: „Srebro koloidalne jako lek”, której autorami są Werner Kühni i Walter von Holst, w której możemy znaleźć wiele ciekawych informacji.

Firmą, która jako pierwsza opatentowała produkty stworzone na bazie srebra jest Invex Remedies. Misją jej jest propagowanie innowacyjnych preparatów zawierających niezbędne elementy codziennej suplementacji i pielęgnacji. Invex Remedies wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszej witalności, czyli korzystnemu wpływowi na zdrowie i piękno. W skład preparatów ze srebrem wchodzą mikroelementy stanowiące klucz niezbędny dla zdrowia wewnętrznego, a co za tym idzie zdrowego wyglądu ludzkiego organizmu. Co istotne kosmetyki i suplementy diety dostępne w sklepie GRAVIOLA nie zawierają alkoholu ani parabenów dzięki czemu mogą być bezpiecznie stosowane nawet przez alergików.

Invex Remedies umiejętnie łączy zdobytą wiedzę z nieustannym poszukiwaniem nowych rozwiązań. Doświadczenie wieków oraz wieloletnie badania w zakresie mikroelementów zostały scalone przez zespół badawczy wybitnego chemika i wynalazcy Stanisława Szczepaniaka. Efektem kilkuletnich prac jest m.in. nowoczesna formuła (zamknięta w linii Silver Touch) oparta na monojonowym srebrze, które ma silne działanie antybakteryjne, oczyszczające i ochronne. Niezastąpione w walce z niedoskonałościami skóry srebro likwiduje przyczyny m.in. trądziku, redukując podrażnienia i łagodząc jego objawy

W skład linii Silver Touch wchodzą obecnie dwa produkty:

*antybakteryjny tonik Ag123 oraz innowacyjny ( https://graviolasklep.pl/produkt/ag123-srebro-monojonowe-200-ml/)
*antybakteryjny płyn do ciała Ag124 ( https://graviolasklep.pl/produkt/ag124-srebro-monojonowe-z-borem-200-ml/)

Obydwa preparaty w doskonały sposób wykorzystują właściwości lecznicze srebra, które znane są od czasów starożytnych.

Srebro ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze;
Jest naturalnym antybiotykiem – efektywnym, łagodnym i nietoksycznym;
Cząsteczki srebra mogą zniszczyć setki szkodliwych bakterii, wirusów i pleśni, które nie są w stanie rozwinąć odporności na jony srebra. Dla porównania, poszczególne antybiotyki działają tylko na wybrane szczepy bakterii. Zdarza się, że po czasie bakterie uodparniają się na antybiotyk, co powoduje, że musimy szukać innych rozwiązań, najczęściej w postaci kolejnych antybiotyków.
Srebro jest bardzo efektywne w leczeniu różnego rodzaju problemów o podłożu grzybiczym, tak często obecnie spotykanym oraz łuszczycy, trądziku czy jako antyseptyk do płukania ust i mycia zębów.
Innowacyjny płyn do ciała Ag124 to doskonały preparat do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała z problemami zwiększonego wydzielania sebum i powstawania zmian krostkowych oraz trądzikowych. Płyn reguluje i ogranicza wydzielanie sebum, dzięki czemu nasza skóra staje się zdrowsza i zdecydowanie lepiej wygląda. Minimalizuje świecenie skóry (ma działanie matujące), ułatwia jej oddychanie i odblokowuje pory, stymulując procesy regeneracji komórek. Ag124 jest dodatkowo wzbogacony krzemem i borem, które w połączeniu dają genialną parę wspomagającą odnowę naskórka. Nawilża i chroni skórę przed przesuszeniem, ma pozytywny wpływ na zwiększenie jędrności skóry i jej elastyczności. Dodatkowo zmniejsza przebarwienia i poprawia koloryt skóry rozjaśniając ją. Właściwości te sprawiają, że preparat jest idealny do stosowania przy zabiegach kosmetycznych zarówno w zaciszu domowym jak i profesjonalnych salonach.

Drugim produktem jest antybakteryjny tonik Ag123, który idealnie oczyszcza, chroni skórę i nie utrudnia jej oddychania. Przywraca skórze naturalny, zdrowy wygląd. Wspomaga leczenie chorób grzybiczych, bakteryjnych zmian skórnych, chorób łojotokowych. Preparat jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.

Preparaty Invex Remedies stanowią rewolucyjne spojrzenie na zdrowie i urodę, wykraczając poza ramy współczesnej kosmetologii. Skutecznie wiążą potrzebę codziennej pielęgnacji skóry ze zdrowotną profilaktyką. A pamiętajmy, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.